Felfedjük a hazudozók titkát. Segítünk felismerni, hogy mikor vagy átverve és mikor mondják neked az igazat. Tegyük fel a szükséges kérdést és nézzük meg, hogyan reagál az adott személy.
-
Bizonytalan válasz
Ha valaki nagyon bizonytalanul válaszol, az a hazugság jele lehet. Maradj a témánál, ha konkrét válaszra szükséged. Legyen a kérdés eldöntendő, amire igen vagy nem lehet csak a válasz.
-
Kineveti a dolgot
Ha a másik nem veszi komolyan, amit mondasz, valószínűleg hazudik. Ha meg akar téveszteni és elviccelni a dolgot, az arra jó, hogy leszereljen és komolytalanná tegye a beszélgetést.
-
Túlzott becsületesség
A másik csak ígérget és esküdözik neked, hogy semmi köze a helyzethez. Ne higgy neki!
-
Szimpátia
A legnehezebb nem bedőlni annak, aki együtt érzőnek akar tűnni. Valószínűleg csak meg akar téveszteni téged.
-
Kérdéssel válaszolni a kérdésre
Ha valaki nem akar konkrét választ adni, valószínűleg meg akar téveszteni. Megpróbál több és több kérdést feltenni. Egyértelmű jele a hazugságnak.
-
Lemerevedés
Ledermedés, vonakodás a válaszadásra, hosszú szünet – ezek egyértelmű jelek a hazugságra, főleg, ha a kérdésed nagyon is egyszerű. Ő lesz az, aki „befalta a sütidet”.
-
Egyszemélyes műsor
Ha valaki túljátssza a dolgot, akkor bizonyára bűnös. Az emberek érzései nagyon gyorsan megváltozhatnak, de ez a kitörés 6-10 másodpercnél nem tart tovább. Ha valaki színlel, akkor ez a tartam kitolódhat, annak érdekében, hogy meggyőzön téged.
-
Ellenségeskedés
Az ellenséges hangvétel vagy a sértés a hazugság jele. Próbáld lenyugtatni a kedélyeket és tedd fel a kérdést újra.
-
A kérdés megismétlése
Ha a másik többször is megismétli, amit kérdeztél, biztosan hazudik. Eléggé viccesen is hangzik, tehát nem lehet vele megtéveszteni.
-
A válaszadás kerülése
Ha valaki sok irreleváns dolgot mond és akár a témát is meg akarja változtatni, akkor nagy valószínűséggel „el akarja hagyni a terepet”. Figyelj, hogy még mindig a témáról van e szó vagy már teljesen más vizekre eveztetek.