A fürdőruha bizony kényes holmi, ugyanis legintimebb testrészeinket borítja, így nem szabad úgy bánnunk vele, mintha egy sima póló, vagy otthoni nadrág lenne. Most következzen 6 jó tanács.
1. Öblítés, mindig
Ha eltöltünk egy kellemes délutánt a vízparton, mindig öblítsük ki a zuhany alatt, miután átöltöztünk, vagy odahaza is egy tálba pár perc alatt mártsuk bele tiszta vízbe, majd rakjuk ki száradni. Ez azért jó, mert így a bőrünkből kijövő izzadás méreganyagokat tartalmaz, amelyektől jobb megszabadulni és nem magunkkal vinni másnap is a strandra.
2. Sose facsarjuk ki a fürdő ruhát
Azért nem ajánlott erősen kicsavarni, kifacsarni a fürdőruhákat, mert így a finom, rugalmas szövet megsérülhet, egyszóval tönkremehet az egész darab. Inkább nyomjuk ki belőle a vizet, tegyünk rá súlyt, vagy csavarjuk bele egy törülközőbe, hogy a sok víztől megszabaduljunk.
3. Mossuk ki kézzel, speciális mosószerrel
Finom anyagú ruhák mosására kifejlesztett mosószert használjunk, és a gép helyett inkább kézzel mossuk ki a fürdőrucit, majd utána öblítsük ki tiszta vízzel és hagyjuk, hogy megszáradjon a napon.
4. Mosózsák
Ha nincs kedvünk kézzel kimosni a dresszt, tegyük mosózsákba, és úgy mehet be a gépbe a többi ruha közé. A mosószer viszont ez esetben is legyen olyan, amely nem tesz kárt a finom holmikban.
5. Ne mossunk forró vízbe
A forró víz kárt tehet a gumis szövetekbe, amelyek könnyen kinyúlhatnak, így már nem lesz alkalmas a fürdőruha, hogy megmártózzunk a habokban.
6. Érdemes több fürdőruhát venni
Egy hosszabb nyaralásra legjobb, ha két-három darabot is magunkkal viszünk, hogy nehogy anélkül maradjunk. A nőknél persze divatkérdés is egy csini darab, ezért náluk alap, hogy nem egy rucival indulnak nyaralni.