A nagyi nem használt vegyszerekkel dúsított arckrémet, na, de nem is járt annyit orvoshoz mint mi, nem volt allergiás, nem volt karikás a szeme, és szarkalábakkal sem küszködött már harminc évesen. Hogy mi volt a titka? Elárulta. A drága jó nagyi, jobb híján disznózsírral kenegette az arcát.
A sertészsír összetételében sokkal közelebb áll az emberi bőr szerkezetéhez, mint a laborokban előállított kozmetikai termékek.
A sertészsír pozitív tulajdonságai:
- ránctalanító hatása van
- tonizálja az arcbőrt, és fiatalossá varázsolja
- csökkenti a rosacea, és az ekcéma tüneteit
- segítségével elkerülhető a téli kiszáradás
- megakadályozza a pattanások kialakulását
Töltsünk meg egy kis tégelyt disznózsírral, és használjuk rendszeresen az éjszakai krém helyett. A sertészsír szerkezetileg nagyon hasonlít az emberi bőr szerkezetéhez, éppen ezért jó hatással van a pH-egyensúly fenntartására is. Gyengéden ápolja a bőrt, segít megelőzni a csúnya pattanások, aknék kialakulását is, nem tömíti el a pórusokat.
Igen magas a D-vitamin tartalma, ezért segítségével a barnás bőrelszíneződésektől is megszabadulhatunk. Elősegíti a kollagén termelődést, sok benne az omega3- zsírsav, az A-, és az E-vitamin. Figyeljünk azonban oda arra is, hogy biodisznózsírt vásároljunk, mert a kereskedelemben kapható zsírok gyakran más hidrogénezett összetevőket is tartalmaznak.
Hogyan alkalmazzuk?
Este tisztítsuk le jól az arcunk, és a nyakunk, majd kenegessük be egy vékony rétegben disznózsírral. Reggel, amit nem szívott be a bőrünk, töröljük le.