Lehet, hogy mindenki tudja azt, hogy mi a magnézium, de tudjátok-e azt, hogy milyen fontos ez az ásványi anyag egészségünk fenntartásában? A magnézium rengeteg anyagcsere-folyamatban vesz részt a testünkben.
Szóval, mit jelent pontosan a magnéziumhiány, és mik a magnéziumhiány tünetei?
A kalciumnak más tápanyagokra is szüksége van ahhoz, hogy felszívódjon a csontokba. A többi tápanyag és vitamin: a szilícium-dioxid, D-vitamin, K-vitamin, és most jön újra, kitaláltátok…a magnézium. A túlzott kalciumbevitelt összefüggésbe hozták a szív egészségének hanyatlásával, mert elég hosszú ideig marad a vérben ahhoz, hogy elmeszesítse az artériákat és bennük plakkokat képezzen.
A magnézium a legtöbb termőtalajból hiányzik is. Fontos megjegyezni, hogy az RDA, a napi ajánlott vitaminmennyiség jóval alatta marad az optimális szintnek. Sok szakértő úgy gondolja, hogy az ajánlott magnéziumbevitel kétszeresét kellene fogyasztanunk.
A testi tünetek megfigyelése nagyban segíthet, mert a vértesztek nem mutatják ki a valós magnéziumhiányt. A szérum vagy vérelemzések általában nem megfelelőek, mert a magnézium sejtszinten működik és a szerv-és idegszövetben halmozódik fel. Tehát: még a jó vérvizsgálat eredmények is nagyon gyakran megtévesztőek lehetnek. A legjobb tanács ilyenkor az, hogy sasként figyeljük testünk jeleit. A magnéziumhiánynak igen sok tünete van, amelyek a szív-és érrendszeri, neurológiai, és izom funkciók zavarára és betegségeire utalnak.
A tünetek:
- Gyengeség
- Izomgörcsök
- Hányinger
- Szorongás
- Magas vérnyomás
- Egyes típusú cukorbetegség
- Szédülés
- Fáradtság
- Kálium hiány
- Nyelési nehézség
- Gyenge memória
- Összezavarodottság