Home Ezotéria 2025. július 5.-én az egész világot megrázza a történés! A híres jósnő jövendölése egyre közelebb van!

2025. július 5.-én az egész világot megrázza a történés! A híres jósnő jövendölése egyre közelebb van!

by Krisztina

A 2025-ös nyár már eddig sem múlt el nyomtalanul, hiszen a világ legfurcsább eseményei egyikétől a másikig ugrottunk az utóbbi hetekben. Először a parajdi sóbánya omlott be romba döntve a környék nyugalmas hétköznapjait, majd alig pár nap múltán Svájc egyik távoli völgyében egy hegyoldal adta meg magát, magával sodorva egy békés alpesi falut.

Az események láncolata sokakat megdöbbentett, de a legújabb fejlemények még ennél is hátborzongatóbbak: egy japán jósnő, aki Ryo Tatsukiként ismert, már évekkel ezelőtt megálmodta a július 5-ére ígért világméretű katasztrófát, amely Japánból indul ki, és messze túlmutat az ország határain.

Hirdetés

A parajdi sóbánya tragédiája: a figyelmeztetés első jele

2025 júniusának közepén a Székelyföld peremén fekvő Parajd (Praid) híres sóbányájában váratlanul beomlott egy nagyobb tárnárész. A bánya mélyéből élesen csituló morajlás előzött meg mindent: a föld alatti üregek gyenge kőzete hirtelen adta meg magát, és több száz négyzetméternyi járatrendszer omlott be. Szerencsére éppen karbantartás miatt nem tartózkodtak dolgozók a legveszélyesebb szakaszban, így emberéletet nem követelt a baleset, ám a környékbeliek milliós kárra és hosszú időre kiesett munkahelyekre számíthatnak.

A parajdi tragédia akkor még egyedi sajnálatos eseménynek tűnt, ám a bajok sorában csak az első volt.

Svájci hegyomlás: egy alpesi falu eltűnése

Alig tíz nappal a bányaomlás után Svájc nyugati részén, a Vaud kanton apró falujában következett be a következő tragédia. Egy heves zápor és a korábban is kimutatott geológiai instabilitás közös hatására egy több tonnás kőgörgeteg szakadt le a hegyoldalból, és gyakorlatilag a völgybe süllyedt települést maga alá temette. Az alpin turisták és helyi pásztorok azonnal menekültek, de az épületek egy részét nem sikerült megmenteni. A tragédia hírére a környéken élők megdöbbentek: Svájcot, az alpesi biztonságországot ritkán érintik ilyen mértékű földtani katasztrófák.

E két egymástól távoli, ám időben közeli esemény után világszerte felkapták a fejüket: vajon csak véletlen egybeesésről van-e szó, vagy egy sokkal komolyabb eseményláncolat első két láncszeme villant fel előttünk?

Ryo Tatsuki: a „japán Baba Vanga” jóslatai

A határainkon kívülről érkező katasztrófák hátterében egyre többen egy neves japán jósnőt gyanítanak, akit méltán emlegetnek a XXI. század Baba Vangájaként. Ryo Tatsuki neve ismerősen cseng azok számára, akik követik a paranormális jelenségek híreit:

  • 2016-os Freddie Mercury-jóslat
    Állítólag Tatsuki akkor megírta naplójába, hogy „egy korszakos zenész” halála sokkolja majd a világot, és „a zene közönsége örökre emlékezni fog rá”. A bejegyzésben szerepelt a „Queen” utalás is, így utólag sokan úgy vélik, képes volt előre megérezni a legendás frontember 1991-es tragikus végkifejletét.

  • 1995-ös kobéi földrengés előérzete
    Állítólag egy japán újságírónak már 1994 végén arról beszélt, „a tenger alatt nagy robbanás zavarja majd meg Kobe hatalmas kikötőjét”, amire 1995. január 17-én tényleg sor került, és több ezer ember életét követelte a Richter-skálán 7,2-es erősségű földrengés.

Az ezekhez hasonló állítólagos találatok után Tatsuki neve világszerte ismert lett a jóslatok iránt érdeklődők körében. A vele készült interjúkban mindig arra hivatkozik, hogy képes „megérezni a föld vibrálását és a jövő eseményeit a kollektív tudat rezdüléseiből”. A legutóbbi víziója szerint 2025. július 5-én következik be a harmadik, legpusztítóbb katasztrófa, amely Japánból indul, de a világ más részein is komoly következményekkel jár.

A július 5-i jóslat – mi állhat mögötte?

Tatsuki konkrét eseményt nem nevezett meg, de sejtelmes képekben fogalmazott:

„Egy tengerparti város a sziklák alatt remegni kezd, majd a hullámok magukkal ragadnak mindent, amit az ember épített.”

Az „egy tengerparti város” és a „sziklák alatti remegés” szavakat egybeolvashatjuk egy lehetséges cunamival vagy parti földrengéssel. Többen ezért arra gyanakodnak, hogy július 5-én Japán keleti partvidékén bekövetkező sztatikus tengerszint-emelkedés, tengeri földrengés vagy vulkánkitörés okozhat hullámzást, ami akár Kína, Korea, vagy a csendes-óceáni szigetvilág felé is tovaterjedhet.

A reakciók: turizmusbefagyás és nagykövetségi figyelmeztetés

A híres jósnő víziója nyomán Japán turisztikai ágazata kénytelen volt gyorsan reagálni:

Hirdetés

  • Júliusi turistaút-lemondások
    Szinte az összes szervezett csoportos utat törölték július elejére: Tokió, Kiotó, Oszaka és a csendes-óceáni üdülőszigetek iránt is visszaesett az érdeklődés.

  • Tokiói kínai nagykövetség figyelmeztetése
    A kínai nagykövetség hétfőn hivatalos közleményben figyelmeztette kínai állampolgárait, hogy „mindenki legyen felkészülve egy esetleges tengerparti természeti katasztrófára, a helyi hatóságok utasításait feltétlenül kövessék”.

  • Japán belügyminisztériumi felkészülés
    A belügyminisztérium közreműködésével a parti védelmi erők gyakorlatokat tartottak, a leginkább veszélyeztetett régiókba figyelmeztető rendszert telepítettek, és kiadták a „tsunami esetén teendő” mobilapp-frissítéseket.

Tudományos észrevételek: véletlen-e az egybeesés?

A modern földtani és meteorológiai kutatók gyakran kétkedve fogadják az efféle jövendöléseket, hiszen a természeti jelenségek pontos előrejelzése rendkívül összetett tudomány:

  1. Parajd és Svájc
    A parajdi sóbánya omlása és a svájci hegyomlás oka egyszerre a talajvíz okozta mélyebb kőzetszerkezeti gyengeség és a csapadékos időjárás. Bár ritka, de a klimatológusok szerint nem példa nélküli, hogy extrém esőzések ilyen összeomlásokat váltsanak ki.

  2. Japán földrengések
    Japán a tűzgyűrű – Ring of Fire – részeként napi átlagban több tucat, 3-as alatti magnitúdójú rengést tapasztal. Egy nagyobb, tengeri fészkezetű rengés valóban tsunamit is kiválthat, de ennek előrejelzéséhez több geológiai és oceanográfiai adat együttes elemzése szükséges.

  3. Az összeesküvés-elméletek csapdája
    A valós események és a paranormális jóslatok találkozása könnyen szubjektív megerősítéshez (confirmation bias) vezet: ha egy várható katasztrófa nem következik be, a figyelem gyorsan a következő, még félelmetesebb verziókra terelődik.

Hogyan készüljünk fel július 5-re – józanul és felelősen

  • Tájékozódj hiteles forrásokból! A meteorológiai szolgálatok, földtani intézetek és parti védelmi hatóságok weboldalai adják a legfrissebb, tudományos alapon nyugvó előrejelzéseket.

  • Tedd meg a szükséges óvintézkedéseket! Ha tengerparton vagy földrengés-veszélyes régióban tartózkodsz, ismerd meg a menekülési útvonalakat, tarts kéznél vésztartalékot (víz, elemek, alapvető készletek).

  • Ne hagyd, hogy a félelem uraljon! A “mi lesz, ha” kérdés komolyan vétele fontos, de a rettegés rombolóbb lehet, mint maga a kockázat.

  • Beszélj róla! A közösségekben a felkészülés nem tabu: a dialógus, a tudatosság és a tudományos ismeretterjesztés együtt oldhatja a diadalmas pletykák erejét.

A parajdi sóbánya beomlása és a svájci falu elpusztítása után sokan félve tekintenek július 5-ére – annál is inkább, mivel Ryo Tatsuki, a japán „Baba Vanga”, két évtizedes jóslatai után újra figyelmeztető vízióval rukkolt elő. Bár a jóslatok félelmet gerjesztenek, a valódi felkészülés higgadt tájékozódásból, a tudományos előrejelzések követéséből és az alapvető védelmi intézkedések betartásából áll.

Július 5-e közeledtével ne a sötét jövendő lázálmaiban merüljünk el, hanem higgyünk abban, hogy a képességünk a felkészülésre és a közös, ésszerű cselekvés nagyobb katasztrófákat előzhet meg, mint bármely jósnő legismeretlen víziói.

Hirdetés

Kapcsolódó Cikkek